PARTNERZY
 
 

 

MENU > Aktualności
Bezpieczny Szpital - Podsumowanie
23.09.2014

Konferencja z cyklu Nowoczesna Placówka Medyczna „Bezpieczny Szpital – nowe technologie
w placówce medycznej” zgromadziła znanych i cenionych ekspertów, którzy chętnie podzielili się
z uczestnikami swoją wiedzą i poruszyli kwestię bezpieczeństwa informatycznego w placówkach medycznych.
 
Spotkanie odbyło się 16 września 2014 roku w centrum Warszawy
Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58.  

Czego potrzebuje współczesny szpital ?
Jak poprawnie zabezpieczyć dokumentację medyczną ?
Jakie rozwiązania wdrożyć, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie, płynność finansową i sprawną obsługę pacjenta?

To zaledwie kilka z wielu zagadnień, które zostały poruszone podczas wrześniowej konferencji.

Patroni Honorowi spotkania:

Jako pierwszy głos zabrał Mecenas Marcin Matczak, przedstawiciel  Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Prelegent podsumował dotychczasowe działania, które zostały podjęte w celu unowocześnienia placówek medycznych. W imieniu Pana Marszałka Karola  Pileckiego, który z przyczyn służbowych nie mógł wystąpić, kolejny wykład poprowadziła delegacja przedstawicieli zarządu. Specjaliści opowiedzieli o Spółce celowej JST a zarządzanie ochroną zdrowia.

Po przerwie kawowej wystąpił Pan Piotr Smoleń. Niezależny ekspert przedstawił temat, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród zgromadzonych gości: Jak zarządzać milionami nie wydając złotówki?
Następnie wystąpił nasz partner - przedstawiciel firmy COMP Centrum Innowacji Pan Karol Trocewicz. Specjalista opowiedział o Pozyskaniu dotacji wraz z partnerami powiązanymi umową konsorcjum.
Nie można pominąć też interesującej prelekcji Pana Ryszarda Mężyka, który wraz ze swoim współpracownikiem opowiedział o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej a Regionalne Systemy Informacji Medycznej.

Kolejną część spotkania rozpoczął Pan Piotr Smoleń. Specjalista opowiedział o Unikalnych potrzebach analitycznych sektora medycznego. Po swoim wystąpieniu ekspert odpowiedział na wiele pytań  słuchaczy, które świadczyły o dużym zainteresowaniu wygłoszoną przemową.

Następną prelekcję wygłosił Pan Stanisław Kłęk. Praktyk przedstawił sytuację, chorego pacjenta, którego stan wymagania karmienia do jelitowego, a dana placówka nie ma do tego uprawnień.

Jako ostatnia prelekcję wygłosiła Pani Malwina Jarzembska. Pani Mecenas poruszyła tematykę Cywilno-karnych konsekwencji utraty danych medycznych. Zainteresowani wykładem uczestnicy zadawali wiele pytań, które przerodziły się w burzliwą dyskusję. Po konferencji każdy z uczestników odebrał innienny certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Serdecznie podziękowanie składamy wszystkim Ekspertom wspierającym to wydarzenie merytorycznie oraz Patronom Honorowym i Mediom.
Zapraszamy Państwa do śledzenia naszej strony i udziału w kolejnych konferencjach organizowanych przez firmę MultiTrain >>>